Sziasztok!
Amikor tudom, hogy egy hosszú napnak nézek elébe, vagy éppen tisztában vagyok vele, hogy nem lesz időm enni, szívesen fogyasztok reggel olyan joghurtitalt, amit házilag készítettem. A Hurom segítségével ez egy pillanatig sem lehet akadály. Általában egyszerű natúrjoghurtot használok, vagy hogyha nem akarom, hogy annyira sűrű és laktató legyen, akkor tejet. A Hurom présgépemmel néhány másodperc alatt kipréselem az áfonyát, majd egy pohárban összekeverem a joghurttal vagy a tejjel. Ha az áfonya nem teljesen érett, mézet szoktam belecsepegtetni az italba, de legtöbb esetben a gyümölcs édessége is bőven elég. Ha valaki esetleg még ennél is jobban fel akarja dúsítani, akár kukoricpelyhet is tehet bele, úgyis nagyon finom. A joghurtba öntöttem már több alkalommal Hurommal préselt meggylevet, eperlevet, málnalevet, vagy akár szeder-, ribizlilevet is, mindegyikkel tökéletes, és akár egy palackban is elvihetjük így magunkkal, hogy a nap folyamán elfogyasszuk.
Az én kedvencem mindenképpen az áfonyás változat, egyrészt mert imádom az ízét, másrészt mert hatalmas tápértékkel bír, és minden egyéb gyümölcsnél és zöldségnél több antioxidánst tartalmaz.
Természetesen az egészségünkért!
Hurom :)


Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése